رایــــان پی بتــــن

انواع بتن نیوجرسی
انواع نیوجرسی بتنی
تاریخ ثبت :
جدول محتوا

انواع نیوجرسی بتنی

انواع نیوجرسی بتنی به‌منظور جداسازی مسیر‌های عبور و مرور خودرو‌ها به‌کار می‌آیند. این موانع با نام‌های مختلفی مثل دیوار جرسی، دست‌انداز جرسی یا به انگلیسی (new jersey concrete) نیز شناخته می‌شوند. این دیواره‌ها نقش به‌سزایی در کاهش تصادف‌ها و آسیب خودرو‌ها در جاده‌ها دارند.

تولیدکننده‌ها انواع دیواره‌های جرسی را با اهداف مختلف و در سایزبندی‌های متفاوتی تولید می‌کنند. بنابراین امکان استفاده از آنها در انواع مسیر‌ها و جاده‌ها وجود دارد. این موانع از سال ۱۹۵۰ به دنیا عرضه شدند و هم‌اکنون جزء پرطرفدارترین عضو‌های بتنی در صنعت راه‌سازی هستند.

موانع جرسی نسبت به انواع موانع دیگر برای جاده‌ها عملکرد بهتر و مطلوب‌تری دارند. این موانع از دوام و ماندگاری بالایی برخوردارند و تا مدت‌ها بدون آسیب کارکردشان را حفظ می‌کنند.

آیا انواع نیوجرسی بتنی را می‌شناسید؟ هر کدام از این موانع در چه موقعیت‌هایی استفاده می‌شوند؟ کاربرد آنها چیست و چه مزیت‌هایی دارند؟ با رایان پی بتن تولیدکننده انواع نیوجرسی های بتنی همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد انواع نیوجرسی بتنی به دست آورید.

نیوجرسی مفصل دار

انواع نیوجرسی بتنی از لحاظ جنس

بعد از سال ۱۹۵۰ که موانع نیوجرسی در ایالت نیوجرسی ایالات متحده ساخته شدند، این بتن‌ها به ‌مرور کاربرد بیشتری در صنعت راه‌سازی پیدا کردند.

با گذشت بیشتر از ۷۰ سال از ساخت این موانع، هم‌اکنون تولیدی‌ها نیوجرسی‌ها را در جنس و مدل‌های مختلفی تولید می‌کنند که در ادامه انواع آنها را از لحاظ جنس توضیح می‌دهیم:

 • نیوجرسی بتنی سیمانی: به این نوع از موانع، بتن ترافیکی می‌گویند که در توقف خودرو‌ها کاربرد زیادی دارد. دیواره‌های جرسی سیمانی در اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند.
 • بتن نیوجرسی پلاستیکی: دیواره‌های جرسی پلاستیکی نیز اندازه‌های مختلفی دارند و در موقعیت‌های زیادی به‌کار می‌آیند. مهمترین کاربرد این موانع نیز ایجاد مانع موقت بین جاده‌ها است. تولیدکننده‌ها معمولاً داخل این نوع از دیواره‌ها را با آب پر می‌کنند تا مقاومت و استحکام کافی را به‌دست بیاورند.

انواع بتن نیوجرسی از لحاظ ابعاد

دست‌انداز‌های جرسی از لحاظ ابعاد نیز انواع مختلفی دارند. در واقع تولیدکننده نقشه نیوجرسی بتنی را بر اساس اندازه‌ها و ابعاد خاصی طراحی می‌کند. در ادامه قصد داریم انواع این موانع را از لحاظ ابعادشان بررسی کنیم:

نیوجرسی بتنی کوچک شهری

نیوجرسی بتنی کوچک یا مینی نیوجرسی ها معمولاً برای تفکیک محوطه برای انجام پروژه‌های شهرداری کاربردی هستند. این دیواره‌ها مسیر‌ها و جاده‌های داخل شهر را از یکدیگر جدا می‌کنند و تاثیر زیادی در تفکیک مسیر عبورومرور وسایل‌نقلیه نیز دارند.

روی دیواره‌های جرسی کوچک شهری شیارهایی وجود دارد که مجری پروژه از میان آنها میلگرد‌هایی را عبور می‌دهد.

شهرداری‌ها به‌منظور هدایت وسایل نقلیه روی این موانع شبرنگ نیز نصب می‌کنند.

نیوجرسی بتنی کوچک

نیوجرسی مفصلی

انواع نیوجرسی مفصلی یا مفصل‌دار با قالب‌های بین ۱ تا ۶ متر تولید می‌شوند و در افزایش امنیت معابر و جداسازی خطوط ترافیکی از یکدیگر کاربرد دارند. این نیوجرسی‌ها دارای اتصالات جانبی نیز هستند که تولیدکننده‌ها از آنها به‌منظور نصب یکنواخت موانع در کنار یکدیگر استفاده می‌کنند.

با استفاده از نیوجرسی‌های مفصلی در جاده‌ها میزان خسارت‌ها به حداقل می‌رسد و حوادث جانی و مالی نیز کمتر می‌شوند. این نیوجرسی‌ها نور‌های خودرو‌هایی را که در لاین دیگر هستند نیز کاهش و دقتتان را در رانندگی افزایش می‌دهند.

نیوجرسی ۳ متری ارتفاع ۱۱۰

یکی دیگر از انواع دیوار‌های جرسی، نیوجرسی‌های ۳ متری هستند که از آنها به‌منظور ایجاد مانع در اماکن، جداسازی محوطه‌ها در کارخانه‌ها، جداسازی خطوط از یکدیگر و … استفاده می‌شود.

نیوجرسی ۳ متر ارتفاع ۸۰

یکی از سنگین‌ترین انواع نیوجرسی‌های بتنی، دیواره‌های ۳ متری با ارتفاع ۸ سانتی‌متر و عرض پاشنه ۶۰ سانتی‌متر هستند که ۱.۲ تن وزن دارند.

از این دیواره‌ها معمولاً در دوربرگردان‌ها و پروژه‌های جداسازی محیط سبز از خیابان‌ها استفاده می‌شود. همچنین این بتن‌ها به‌عنوان حفاظ در کنار خیابان‌ها نیز به کار می‌آیند.

نیوجرسی ۲ متری ارتفاع ۸۰

نیوجرسی‌های ۲ متری معمولاً در پروژه‌های احداث فضای سبز در خیابان‌ها استفاده می‌شوند. این دیواره‌ها برای کاهش خطر تصادف در جاده‌ها نیز کارایی دارند. از جمله قابلیت‌های دیگر نیوجرسی‌های ۲ متری می‌توان به جداسازی مسیر‌های فرعی و کاهش نور خودرو‌ها حین رانندگی اشاره کرد.

ابعاد این نیوجرسی‌ها از لحاظ طول ۲ متر، عرض ۴۵ سانتی‌متر و ارتفاع ۸۰ سانتی‌متر است.

نیوجرسی ۱ متری

مهمترین کاربرد انواع نیوجرسی‌های ۱ متری در جداسازی معابر از یکدیگر است. انواع این مدل با وزن ۵۰۰ کیلوگرم تولید می‌شوند.

ابعاد این دیواره‌ها از لحاظ طولی ۱ متر، ارتفاع ۸۰ سانتی‌متر و عرض پاشنه نیز ۸۰ سانتی‌متر است.

مزیت های انواع بتن نیوجرسی

علاوه‌بر قدرت و دوام بالا، این موانع چه ویژگی‌ها و مزیت‌هایی دارند؟ چرا صنعتگران نسبت به استفاده از انواع دیواره‌های جرسی نسبت به موانع دیگر رغبت بیشتری از خود نشان می‌دهند؟ در ادامه لیستی از مهمترین مزیت‌های انواع این دیواره‌ها را لیست می‌کنیم:

 • ایجاد فاصله بین محل عبورومرور عابرین پیاده با خیابان‌ها
 • هدایت جریان سیلاب‌ها
 • جداسازی محیط پارکینگ‌ها
 • جلوگیری از گسترش آتش‌سوزی
 • بستن معابر
 • ایجاد مسیر‌های دوربرگردان
 • استفاده در جاده‌های کوهستانی برای جلوگیری از سقوط خودرو‌ها
 • ایجاد مرز بین باغ‌ها، زمین‌ها و …
 • جداسازی ایستگاه‌های وسایل حمل‌ونقل عمومی
 • جداسازی محیط‌های کارگاه‌های تولیدی و صنعتی

بتن نیوجرسی چیست

ایمنی جاده ها را به بتن‌های نیوجرسی بسپارید

با خواندن این مطبی متوجه شدید که انواع بتن نیوجرسی در افزایش ایمنی جاده‌ها و مسیر‌های تردد خودرو‌ها و حتی عابرین پیاده بسیار پرکاربرد هستند. این بتن‌ها از استحکام و دوام بالایی برخوردارند و از آنها می‌توانید برای تمام پروژه‌های تفکیک بخش‌های مختلف یک محیط استفاده کنید.

اکنون به‌طور کامل درباره انواع بتن نیوجرسی و ویژگی‌ها و مزیت‌های آنها صحبت کردیم. این بتن‌ها حالا بخش جدایی‌ناپذیر بسیاری از پروژه‌های راه‌سازی شده‌اند. بدون شک حتماً یک یا چند نوع از این دیواره‌ها را در حین رانندگی در خیابان‌ها دیده‌اید. اکنون با شناخت انواع این موانع بیشتر با کارایی آنها آشنا هستید.

شما می‌توانید برای تهیه انواع نیوجرسی بتنی به مراکز تولیدی و کارخانه‌های معتبر مراجعه کنید. این مراکز با درنظرگرفتن جدیدترین و بهترین استانداردها، اقدام به تولید نیوجرسی‌های باکیفیت و مقاومی می‌کنند. در مراکز تولیدی معتبر نقشه‌های مناسب و دقیقی برای این موانع ترسیم می‌شود تا بیشترین کاربرد را در صنعت راه‌سازی یا سایر صنایع داشته باشند.

اگر مجری پروژه‌های راه‌سازی هستید یا در هر زمینه دیگری نیاز به یکی از انواع نیوجرسی بتنی دارید، پیشنهاد می‌کنیم از قبل با تولیدی‌ها و کارشناس‌های حرفه‌ای در زمینه ساخت این موانع صحبت کنید. آنها با توجه به تجربه‌ای که دارند، ابتدا نیازتان را بررسی می‌کنند؛ سپس بر اساس نیازتان بهترین دیواره‌ها را پیشنهاد خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *